ul. Małopolska 1B/5, 75-393 Koszalin 94 343 84 68 gabinet@golebicka.pl
hiclipart.com id dprew Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Barbara Gołębicka
ul. Małopolska 1B/5, 75-393 Koszalin

Praktyka posiada trzy gabinety stomatologiczne. Każdy z gabinetów jest przestronny, wyposażony w wygodny fotel i sprzęt niezbędny do profilaktyki, diagnostyki i leczenia stomatologicznego. Skaleropiaskarki (urządzenia do oczyszczania zębów z kamienia nazębnego i osadu) pozwalają komfortowo przeprowadzić zabiegi poprawiające higienę jamy ustnej, a tym samym zapobiegające zapaleniu dziąseł i paradontozie i pozwalają przywrócić jasny uśmiech.

Punktowy aparat rentgenowski z radiovizjografią i urządzenia do badania żywotności miazgi ( tego czy ząb jest żywy czy już nie) dają możliwość diagnostyki próchnicy i innych chorób zębów.

W leczeniu endodontycznym (kanałowym) pomagają specjalne mikrosilniki, ułatwiające maszynowe oczyszczenie wnętrza korzenia z możliwością pomiaru jego długości, co daję możliwość dokładniejszego i bezpiecznego usunięcia chorej zawartości korzenia.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Komfort zabiegów chirurgicznych podnosi możliwość zastosowania PRF-u. Posiadamy wirówkę medyczną przeznaczoną do wirowania krwi żylnej pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym stomatologicznym. Uzyskana w wyniku wirowania frakcja krwi żylnej jest opatrunkiem dla kości i dziąsła po usunięciu zęba i innych zabiegach chirurgiczno -stomatologicznych.

Nowoczesną metodą jest możliwość rozdrobnienia własnego usuniętego zęba w młynku stomatologicznym i połączenie drobin zęba z preparatem PRF. Takie zaopatrzenie miejsca po usuniętym zębie jest szczególnie ważne jeśli planowane jest odtworzenie brakującego zęba wszczepem stomatologicznym - implantem zębowym.

Dla bezpieczeństwa pacjentów i komfortu pracy lekarza zakupiłam urządzenie AED-defibrylator mogący przywrócić pracę serca w przypadku zatrzymania krążenia czy zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca.

Systematycznie podnosimy swoje kwalifikacje. Czy to na szkoleniach wewnętrznych np. z zakresu zabiegów resuscytacji krążeniowo-oddechowej (pierwszej pomocy) i zastosowania urządzenia AED jak też szkoleniach zewnętrznych z zakresu profilaktyki, diagnozowania i leczenia chorób jamy ustnej i możliwości odtworzenia jej właściwej funkcji.